недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 103
home Вести

Заев се вози со мерцедесот за чија набавка Јанкуловска лежи во затвор

Заев се вози со мерцедесот за чија набавка Јанкуловска лежи во затвор

При вчерашната посета на Гевгелија премиерот Зоран Заев пристигна со фамозниот мерцедес, за чија набавка имаше постапка, а поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска заврши во затвор.

Мерцедесот кој е причина за затворот на Јанкулоска, не е причина Заев да не се вози со него.

СДСМ од опозиција тврдеше дека набавката на мерцедесот е незаконска, и дека по доаѓањето на власт ќе го продадат, а со парите ќе купат возила за брза помош. Поминаа 4 години, мерцедесот се уште е во функција на владата, а Заев е еден од најчестите негови корисници.

ЕУРО 2020

Македонија