сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 81
home Вести

Заев се огласи по предавањето на функцијата и кабинетот на Ковачевски

Заев се огласи по предавањето на функцијата и кабинетот на Ковачевски

Денеска ги предадов функцијата и кабинетот на новиот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски. Нему и на министрите им посакувам успех во работата и исполнување на програмата и приоритетите на новата Влада за наредниот период, работејќи исклучиво за интересите на граѓаните и на државата, пишува Заев на Фејсбук.

Коронавирус