петок, 18. септември 2020. Вести денес: 159
home Вести

Заев: Се обврзуваме да градиме независен и одговорен парламент

Заев: Се обврзуваме да градиме независен и одговорен парламент

Претседателот на СДСМ и пратеник, Зоран Заев се огласи на Фејсбук во врска со конститутивната седница на Собранието по парламентарните избори на 15 јули.

„Нашиот парламент денеска ја одржува првата, конститутивна седница со учество на народните пратеници кои ја изразуваат волјата на граѓаните кои гласаа на парламентарните избори на 15 јули“, напиша Заев.

Лидерот на СДСМ истакна дека пратениците на денешната седница се обврзуваат да градат независен и одговорен парламент.

„Денес се обврзуваме да грдиме независен и одговорен парламент, вистински дом на демократијата на сите граѓани на Северна Македонија“, напиша Заев.

Коронавирус