понеделник, 27. март 2023. Вести денес: 144
home Вести

Заев се избрука и денес: Си се измонтира без скандалозната изјава и објави на Фејсбук (ВИДЕО)

Заев се избрука и денес: Си се измонтира без скандалозната изјава и објави на Фејсбук (ВИДЕО)

Премиерот Зоран Заев денеска се огласи на Фејсбук, споделувајќи го вчерашното видео, но измонтирано и без делот со скандалозната и навредувачка изјава.

-„Јас сум бopeц човек и ќе продолжам да се бopaм за овие вредности до крај. Додека граѓаните ми даваат позиција. Секако дека нема да дозволам, неколку кpиминалци, еден суетен новинар и да ми извини, ЛГБТ заедницата, еден педep да ја симнат оваа Влада од власт. Не.“, ова е делот кој е изоставен во ново-монтираното видео на Заев.

Измонтираното видео од Заев.

Оригиналното видео од вчерашната прес-конференција на Заев.

Реакциите во јавноста се дека, Заев по вчерашниот скандал се избрука и денеска.

loading...