недела, 28. ноември 2021. Вести денес: 59
home Вести

Заев се исплаши од коронавирусот, ја откажа целокупната агенда

Заев се исплаши од коронавирусот, ја откажа целокупната агенда

Љупчо Николовски, потврди дека СДСМ во координација на политичкото раководство одлучиле целокупната агенда и партиска на претседателот на партијата Зоран Заев да биде отакажана и целосно ги почитуваат сите препораки од институциите кои носат мерки и политики.

 

извор: slobodenpecat.mk

Коронавирус