среда, 26. јуни 2019. Вести денес: 112
home Вести

Заев се договорил со Беса, ќе гласаат за уставните измени

Заев се договорил со Беса, ќе гласаат за уставните измени

Зоран Заев и Билал Касами се договорија за двата пратенички гласа на Беса потврдуваат за ТВ 24 партиски извори.

Неофицијално компромисот ќе биде интервенција со актуелната формулација за државјанството коешто стои во документите на албански јазик во уставниот закон.

Според информаците кои ги објави ТВ 24 наскоро се очекува и заедничко соопштение.