вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 23
home Вести

Заев: Разочаран сум што сѐ уште не е пронајден Сашо Мијалков

Заев: Разочаран сум што сѐ уште не е пронајден Сашо Мијалков

Премиерот Зоран Заев по денешното рочиште за предметот „Титаник“ изјави дека е разочаран поради бегството на поранешниот прв човек на УБК, Сашо Мијалков.

-Како и целнoт народ, така и јас, сме разочарани што сѐ уште не е пронајден и не е приведен. Односно, не е однесен во домашен притвор. Барам веднаш да постапат институциите и да го пронајдат Сашо Мијалков, рече Заев.

Рече дека очекува одговорност од институциите кои затаиле во спроведување на Законот.

Најнови вести

Коронавирус