среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 171
home Вести

Заев: Признавам, ја партизиравме администрацијата!

Заев: Признавам, ја партизиравме администрацијата!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, во гостување во емисијата „Клан дебата“ на телевизија Клан Македонија призна дека власта ја партизирала администрацијата.

– Точно е, администрацијата е партизирана во целиот тој период од независноста до сега, не дека и ние сме безгрешни во тој дел, признавам јас сум чесен човек зборувам отворено, вели Заев.

Со ова Заев ги потврдува обвинувањата од страна на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека за време на владеење на владата на СДСМ и Заев администрацијата е целосно партизирана со вработување на партиски активисти на СДСМ.

Коронавирус