вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 188
home Вести

Заев призна дека во Европа го сметаат за варварин кој ги краде нивните пари

Заев призна дека во Европа го сметаат за варварин кој ги краде нивните пари

Премиерот Зоран Заев, вечерва во интервју за Македонската телевизија изјави дека европјаните за Македонија сметаат дека е варварско општество кое ги краде нивните пари.

-Ја следев дискусијата што беше отворена во Франција кога требаше да се одлучува во октомври 2019 година ама Советот на Европа и ставовите на претседателот Макрон, таму голем дел од граѓаните мислат дека ние сме едни варварски општества каде што европјаните даваат пари преку своите даноци и тука некој ги кради тие пари, вели Заев.

Локални избори 2021