среда, 8. декември 2021. Вести денес: 70
home Вести

Заев призна дека нема проекти во здравството

Заев призна дека нема проекти во здравството

На вечерашната дебата претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го праша премиерот Зоран Заев дали за 260-те милиони евра  имале предвидени проекти и дали во здравството немало проекти?

Заев во одговорот призна дека во здравството немало проекти и морало да поништат тендер за да ги лажат граѓаните дека ќе се гради нов клинички центар во Бардовци.

Заев како реплика изјави дека мора да изградат нов клинички центар за да не умираат луѓето пред стариот клинички центар.

-Кое тој граѓанин кој сака од неговите пари од 120 милиони колку што беше предвиден проектот, да се префрли на половина милијарда и по можност никогаш да не се изгради клиничкиот центар, вели Мицкоски.

Коронавирус