петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Заев прифати предвремени избори

Заев прифати предвремени избори

Зоран Заев на денешната прес-конференција во владата прифати да организира предвремени избори.

По дебаклот и недобивање на датум за преговори со ЕУ, реши да прифати и да организира предвремени парламентарни избори.

Тој рече дека на Македонија и се потреби брзи предвремени избори.

Локални избори 2021