сабота, 28. март 2020. Вести денес: 73
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

„Заев правдоубиец“- графити со зборовите на Заев од аудио бомбата го преплавија Скопје

„Заев правдоубиец“- графити со зборовите на Заев од аудио бомбата го преплавија Скопје

По скандалозната аудио бомба која ја слушна целата нација разочарани граѓани започнаа герила акција низ целата земја.

Имено вчеравечер осамнаа графити низ многу населби во земјава, меѓу нив и во главниот град Скопје.

Преку графитите граѓаните го искажуваат својот револт од односот на Заев со претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски и притвореничката Катица Јанева.

„Катица=Заев“, „Заев превара“, „Заев: Близок сум со Јово“, „Заев правдоубиец“, „Заев: Или закон за ОЈО или трас-трас- Врховен“, се само дел од натписите кои осамнаа овие денови.