сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 9
home Вести

Заев повторно излажа пред македонската јавност: На регистарските таблички на автомобилот на Мицкоски стои „МК“ (ФОТО)

Заев повторно излажа пред македонската јавност: На регистарските таблички на автомобилот на Мицкоски стои „МК“ (ФОТО)

Зоран Заев уште еднаш ја излaжa македонската јавност, имено во текот на вчерашниот дyeл Зоран Заев го обвини лидерот на опозицијата дека иако декларативно не го прифаќа новото име на државата, а ги променил регистарски таблички на својот автомобил на кои стоела кратенката МК со нови на кои пишува НМК, пренесува Инфомакс.

-Ќе се овозможи Република ,,С” Македонија да стане членка на НАТО и на ЕУ и тоа треба чесно да се одговори, став е, со Договорот од Грција и притоа треба да се одговори ќе го менувате, ќе го поништите, нема да го почитувате, Уставот нема да го почитувате или слично, а притоа гледам дека регистарската табличка од колата ја ставивте тука НМК, вели Заев.

Редакцијата на „Инфомакс“ обезбеди фотографија од регистарските таблички на автомобилот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на кои јасно се гледа дека на нив се уште стои старата кратенка МК. Со ова добивме уште една потврда дека Зоран Заев вчера нoтopно ја лaжeшe македонската јавност.

Коронавирус