понеделник, 19. октомври 2020. Вести денес: 118
home Вести

Заев повикува на прослава на 8 Септември во некој парк, ама нема ниту име на град, ниту име на земја!

Заев повикува на прослава на 8 Септември во некој парк, ама нема ниту име на град, ниту име на земја!

Дојдете заедно да го одбележиме Денот на независноста – 8 Септември, под мотото „Боите на независноста“, во Градскиот парк. Предвидена е богата културно-уметничка и забавна програма, а ќе бидат поставени и повеќе штандови, со традиционална храна од сите краеви на нашата земја, напиша на својот Твитер профил премиерот Зоран Заев.

Само останува нејасно каде ќе се одржува манифестацијата, односно во кој град и во која држава.

Коронавирус