сабота, 28. јануари 2023. Вести денес: 66
home Вести

Заев потврди, неговиот братучед ја купил оражнеријата „Мам“

Заев потврди, неговиот братучед ја купил оражнеријата „Мам“

Точно е дека мојот прв братучед Трајче Заев ја купи оранжеријата на фирмата „Мам“, потврди денеска пред пратениците премиерот Зоран Заев.

Одговорајќи на прашање од  пратеничката Благица Ласовска, Заев рече дека е етички и со закон дозволено да се произведува лек од канабис.

– Апелирам секој што има ресурси да вложи во оваа дејност зашто е профитабилна, додаде Заев.

МИА

Најнови вести