понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 161
home Вести

Заев потврди: Идната недела нова средба на Нимиц со Димитров и Коѕијас

Заев потврди: Идната недела нова средба на Нимиц со Димитров и Коѕијас

Нова средба во рамките на процесот за преговори под посредништво на медијаторот Метју Нимиц на министерско ниво ќе се одржи следната недела, потврди на денешната прес-конференција во Владата премиерот Зоран Заев.

–  Се надевам дека уште идната недела под раководство на Метју Нимиц ќе се одржи состанок помеѓу двајцата министри како ново ниво на преговарачкиот процес што е договорено,  рече Заев на прес-конференцијата посветена на средбата на Владата и Агенцијата за млади и спорт со спортски работници.

Најнови вести

Коронавирус