сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 120
home Вести

Заев помина разочарувачки во Берово: Само 200 граѓани му дојдоа на презентација за договорот со Грција

Заев помина разочарувачки во Берово: Само 200 граѓани му дојдоа на презентација за договорот со Грција

Ниту во Берово нема поддршка за договорот кој СДСМ го потпиша со Грција, од страна на граѓаните и опозицијата наречен капитулантски договор.

Лидерот на СДСМ и премиер Зоран Заев вечерва отиде во берово да води кампања за референдумот, убедувајќи ги граѓаните да гласаат ЗА промена на уставното име на Република Македонија.

Тоа не му појде од рака, бидејќи на неговата презентација дојдоа околу 200 лица. Меѓу нив, партиските функционери и нивните семејства.

И од Берово, Заев доби порака дека граѓаните се против капитулантскиот договор.

Најнови вести

Коронавирус