понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 156
home Вести

Заев: Поевтино беше да одам со хеликоптер до Прилеп отколку со автомобил

Заев: Поевтино беше да одам со хеликоптер до Прилеп отколку со автомобил

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју на Канал 5 рече дека ги слушнал критиките од граѓани за денешното летање со хеликоптер до Прилеп, но вели дека леталото секако морало да лета за да ги исполните часовите, а и било поевтино отколку да патува со автомобил при што треба да го следат и уште два други автомобили.

-Видов дека граѓаните реагираа. Пилотот и леталото мора да летаат макар и празни, часовите мора да ги исполнат. Јас не бев приватно во Прилеп, бев службено. Хеликоптерот троши помалку од Заев и две коли кои го следат. Ја исполнив мојата агенда. Леталото и пилотот мора да ги исполнат часовите, рече Заев.

Најнови вести

Коронавирус