понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 159
home Вести

Заев почна со виткањето на кичмата: По средбата со Ципрас го преименува автопатот “Александар Македонски”

Заев почна со виткањето на кичмата: По средбата со Ципрас го преименува автопатот “Александар Македонски”

На заедничката прес-конференција помеѓу македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот грчки колега Алексис Ципрас, Заев изјави дека македонската влада ќе го примени името на аеродромот во Скопје, како и на автопатот „Александар Македонски“.

-Најавувам дека владата ќе го промени името на аеродромот и на автопатот. Автопатот ќе се вика „Пријателство“, изјави Заев на прес-конференцијата.

Најнови вести

Коронавирус