недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 74
home Вести

Заев откри со кого бил на одмор- Не била сопругата

Заев откри со кого бил на одмор- Не била сопругата

Премиерот Зоран Заев денеска се врати на своето работно место во Владата по неколкудневниот одмор, а денеска откри и дека на одмор бил со другарите.

-Овој одмор ми беше испланиран претходно, потребен ми беше зошто јас сум како и сите граѓани. Бев приватно надвор од државата со моите другари каде имав доволно време да размислувам за тоа што следува, изјави Заев.

Коронавирус