сабота, 17. април 2021. Вести денес: 20
home Вести

Заев од Солун до новинарите: Имајте Нова Година (ВИДЕО)

Заев од Солун до новинарите: Имајте Нова Година (ВИДЕО)

Наместо „Happy new year“, македонскиот премиер Зоран Заев од Солун на новинарите им порача „Have а new year“.

Инаку, како што јавуваат медиумите, во добра клима, со морска храна и разговори за соработка, според грчките медиуми поминала синоќешната вечера на  Заев со градоначалникот на Солун Јанис Битарис во познат солунски ресторан.

Најнови вести

Коронавирус