петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 9
home Вести

Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, а сега Маричиќ глуми „Не сам знајала“ – реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, а сега Маричиќ глуми „Не сам знајала“ – реагираат од ВМРО-ДПМНЕ

Зоран Заев од опозиција лажеше и палеше народ дека има друга вистина за Монструм, ветуваше докази и нов процес, за на крај да се испостави дека лажел, но народот кој го запали остана да протестира и да негува сомнеж, реагираат од ВМРО-ДПМНЕ.

-Заев е виновен што за ситни политички поени лажеше и играше на чувствата на народот. А Маричиќ сега глуми – Не сам знајала. Провидно е кога Маричиќ зборува за реформи во судството и можни пропусти во случајот како тој со Мијалков. Маричиќ и неговата партија се 4 години власт во Македонија и секој еден пропуст е нивна вина. Хаосот и недовербата во институциите, како и деградирањето на правото е вина само на СДСМ, и тие се што прават е само зголемување на тој хаос, истакнуваат од партијата.

Коронавирус