среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Заев нема проблем за Албанец премиер

Заев нема проблем за Албанец премиер

Зоран Заев на својот Фејсбук профил објави статус во кој пишува дека тој и СДСМ немаат проблем Македонија да добие Албанец за премиер.

Го прифаќа ли Заев предлогот на Ахмети и дали Заев и СДСМ потклекнаа пред нивната уцена?

Коронавирус