сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 30
home Вести

Заев: Не се сеќавам дали сум потпишал документ за пријавата на рекет

Заев: Не се сеќавам дали сум потпишал документ за пријавата на рекет

На денешната дебата помеѓу претседателот на СДСМ, Зоран Заев и Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски директно го праша Заев дали се сеќава дека потпишал пријава за рекет.

Замислете пријавен е тој случај рекет по истиот принцип земен е исказ го потпишал обвинителот од денсна страна дата од лева страна пријавувачот архивирано е во архива се постои писмено за пријавувањето на тие докази но како што гледам никој не ве викнал на соочување да ве праша дали ова е вистина можеби е монтиран тој разговор сечено лепено не знаеме можеби не е така но вие рековте дека тоа е така се сеќавате на онаа провладината теливизија вие рековте така не јас, посочи Мицкоски.

Виe можеби и да сте го пријавиле сличајот но не се пријавува случајот кога ќе го викнете кај вас во кабинет еве видете слушај сега што ќе правиме? Се знае каква е постапаката господине Заев кога се пријавува случај. Кога ќе ги ослободиме правосудните органи од нас политичрите. Каде е тој документ дека сте пријавиле Се сеќавате дека сте потпишале документ кога сте го пријавиле случајот? Нагласи Мицкоски

– Не се сеќавам, oдговори Заев.

Коронавирус