петок, 18. септември 2020. Вести денес: 74
home Вести

Заев: Не се каам што го потпишав договорот за промена на името

Заев: Не се каам што го потпишав договорот за промена на името

Претседателот на македонската влада, Зоран Заев, никако не престанува да изненадува со своите изјави.

Вечерва во интервју за телевизија Сител, Заев изјави дека не се кае што го потпишал договорот за промена на уставното име на Република Македонија, напротив дури и да треба повторно би го направил истото.

-Да, би потпишал ако добијам друга шанса. Апсолутно немам покајание за ништо, рече Заев.

Ваквите изјави од страна на премиер е класичен пример за немање на национално чувство и национална свест за својата татковина.

Имено, уставните измени влегоа во третата фаза, а собраниската седницата е презакажана за утре во 13 часот.

Коронавирус