недела, 17. јануари 2021. Вести денес: 19
home Вести

Заев: Не работам 24/7

Заев: Не работам 24/7

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во вечерашната дебата на Канал 5 телевизија со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави дека како премиер не работи постојано, односно 24/7.

– Не работам 24/7 изјави Заев.

Имено власта е често повикувана во јавноста за слабата работа, особено за немањето капацитет за извршување на редовните задачи.

Коронавирус