среда, 26. јануари 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Вести

Заев: Не мислам дека цела Влада треба да си поднесе оставка

Заев: Не мислам дека цела Влада треба да си поднесе оставка

Премиерот Зоран Заев денеска по обраќањето на Енергетскиот форум Македонија 2021, изјави дека според него не треба цела Влада да си даде оставка по катастрофалниот пожар во модуларната болница во Тетово.

„Огромна е трагедијата, загубата е огромна. Најтешко им е на семејствата на загинатите“, рече Заев и дополни:

„Не мислам дека цела влада треба да си поднесе оставка“, изјави Заев.

Тој истакна дека министерот Венко Филипче и понатаму доаѓа на работа.

Најнови вести

Коронавирус