петок, 17. септември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Заев не е повикан за сведок во „Рекет“

Заев не е повикан за сведок во „Рекет“

Судењето за „Рекет“ продолжува следниот четврток, кога ќе сведочи Владимир Тодоровски, додека на рочиштето наредниот ден, како сведок ќе се појави Дејан Панделевски.

Според динамиката на судењето, судијката Весна Николовска Масевска која денеска одржа средба со новинарите, информираше дека за предметот има закажани рочишта до 15 март и дека има предложено околу 25 сведоци од обвинетите.

Судијата вели дека засега, Зоран Заев не е меѓу сведоците кои ги понудиле обвинетите и обвинителството.

Најнови вести

Коронавирус