среда, 8. декември 2021. Вести денес: 70
home Вести

Заев не беше добредојден во Тетово: Граѓаните му порачаа дека нема да добие ниту еден албански глас (ВИДЕО)

Заев не беше добредојден во Тетово: Граѓаните му порачаа дека нема да добие ниту еден албански глас (ВИДЕО)

Зоран Заев заедно со неговиот коалиционен партнер Билал Касами денеска беше на посета во Тетово каде имаше средба и со пазарџиите кои работат на тезгите на пазарот во овој град.

Меѓутоа средбата на Заев со граѓаните не помина во баш пријатна атмосфера. Пазарџиите видно разочарани од политиките на СДСМ во лице му порачаа на Заев дека овој пат нема да може да ги излажи со ништо и дека на овие избори Заев и СДСМ нема да ги добијат албанските гласови, пренесе ВЕЧЕР.

Во продолжение погледнете ја средбата на Заев со пазарџиите во Тетово:

Коронавирус