четврток, 2. декември 2021. Вести денес: 197
home Вести

Заев на „Европа Форум“: Европа е најсекси девојка во светот! (ВИДЕО)

Заев на „Европа Форум“: Европа е најсекси девојка во светот! (ВИДЕО)

Нова комична изјава на премиерот Зоран Заев. На „Европа Форум“ кој се одржува во Вахау, Австрија, тој истакна дека Европа треба да остане најсекси девојка во светот.

Погледнете ја неговата изјава, дадена на англиски јазик, со чуден, веројатно струмички нагласок:

Коронавирус