понеделник, 2. август 2021. Вести денес: 63
home Вести

Заев: На 15-ти јули бираме обнова (ВИДЕО)

Заев: На 15-ти јули бираме обнова (ВИДЕО)

На 15-ти јули бираме обнова на патишта, обнова на инфраструктура, обнова на сите капитални проекти кои се останати, истакна лидерот на СДСМ, Зоран Заев.

„Обнова за Македонија“ инаку е слоганот под кој настапува ВМРО-ДПМНЕ на претстојните парламентарни избори.

Коронавирус