четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 74
home Вести

Заев: Можни се предвремени избори заедно со референдумот

Заев: Можни се предвремени избори заедно со референдумот

Предвремени парламентарни избори се можна опција доколку тоа биде потребно за да се постигне цензусот за референдумот.

Премиерот Заев денеска одговарајќи на новинарско прашање рече дека сите опции се отворени.