сабота, 16. октомври 2021. Вести денес: 111
home Вести

Заев: Можев да се изгубам во облаците

Заев: Можев да се изгубам во облаците

Заев вечерва одговарајќи на новинарско прашање во интервјуто на МРТВ во однос на тоа зошто се закаснило со одлуките за нефункционално Собрание, си играше мајтап па рече дека заминал на одмор оти му било потребно „за да не се изгуби таму во облаците“.

-Заминав на одмор десетина дена веднаш после изборите за да падне прашината, многу беше прашината тешко се преговара, знаев дека сум прворангиран, прв претставник и треба да се преговара не е се исто ако прашината легне па преговарате или влезете додека е прашината дигната, може да се изгубите таму во облаците и да дојдете повторно до некои избори, така да тоа беше причината, рече Заев.

Коронавирус