среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 179
home Вести

Заев коментираше детали од истрагата со што призна дека е длабоко инволвиран

Заев коментираше детали од истрагата со што призна дека е длабоко инволвиран

Премиерот Зоран Заев коментираше детали од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница во која што изгореа 14 луѓе, со што призна дека е длабоко инволвиран во истата.

Тој во дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, во емисијата „Само вистина“ на телевизија Канал 5, меѓу другото, рече дека сака да ги знае сите детали од истрагата во врска со тетовската болница.

„Сакам да ги знам деталите од истрагата кои што, согласно вештачењето, согласно нашите вештаци потпомогнати, еве од Германците кои што понудија, а ние прифатиме да испорачаат експерти за помош, ќе ги кажат точните причини од што настанал пожарот, како тоа се случи, дали има слабости внатре, кој е одговорен за тие слабости, за да ги донесам одлуките“, рече Заев.

Најнови вести

Локални избори 2021