сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 41
home Вести

Заев ќе се вакцинира денеска

Заев ќе се вакцинира денеска

Премиерот Зоран Заев денеска во 12 часот ќе се вакцинира на пунктот во спортската сала „Борис Трајковски“, информираат од Владата.

Засега нема информации со која вакцина ќе се имунизира премиерот.

По вакцинирањето се предвидени изјави за медиумите пред влезот на спортската сала.

 

 

 

Најнови вести

Коронавирус