вторник, 26. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Заев: Ќе се повлечам по вториот мандат

Заев: Ќе се повлечам по вториот мандат

Во вчерашното гостување во „Печат на неделата“ на 1ТВ, премиерот Зоран Заев рече дека ќе се држи до ветувањето премиерскиот мандат да се ограничи на максимални два мандати.

Заев рече дека можеби граѓаните ќе му дадат еден или два мандати, но дека после евентуалниот втор мандат тој ќе има време да се посвети на семејството.

Коронавирус