вторник, 4. август 2020. Вести денес: 84
home Вести

Заев ќе биде поразен во ИЕ 4, покажа анкетата на McLaughlin & Associates

Заев ќе биде поразен во ИЕ 4, покажа анкетата на McLaughlin & Associates

Американската агенција McLaughlin & Associates направи истражување на јавното мислење во Македонија. Според последните резултати, ВМРО-ДПМНЕ ќе оствари победа во 5 од 6-те изборни единици.

Во изборната единица 4, според анкетата Александар Николоски ќе го победи лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Коронавирус