петок, 9. декември 2022. Вести денес: 196
home Вести

Заев: Како благодарност за вакцините, српските граѓани ќе ги ослободиме од плаќање на патарини

Заев: Како благодарност за вакцините, српските граѓани ќе ги ослободиме од плаќање на патарини

Премиерот Зоран Заев, на гостувањето во Канал 5, кажа дека се размислува граѓаните на Србија кои летово ќе влегуваат во нашата земја, да бидат ослободени од плаќања на патарини, како чин на благодарност поради вакцините кои Србија и ги донираше на земјава.

-Размислуваме летово сите со српски таблички кои ќе влезат кај нас, да добијат некое картонче со кое ќе бидат ослободени од патарини на територијата на целата земја. Тоа би било чин на благодарност за вакцините кои пријателска Србија ги даде за Македонија, рече Заев.

Најнови вести

Qatar 2022