четврток, 23. септември 2021. Вести денес: 115
home Вести

Заев: Јас и министри сега одиме во Кочани, хеликоптери УТРЕ ќе дејствуваат

Заев: Јас и министри сега одиме во Кочани, хеликоптери УТРЕ ќе дејствуваат

Премиерот Зоран Заев во изјава за ТВ21 вели дека итно е упатен кон Кочани по пожарите кои избувнаа во текот на денот и зафатија неколку куќи.

„Јас и неколку министри одиме према Кочани, а неколку министри одат према Старо Нагоричани. Утре од сабајле на помош ќе дејствуваат и хеликоптерите. ПОдготвено е за утре од сабајле и помош од соседите, доколку е потребно“, вели Заев за ТВ21.

Во Кочани, во оваа голгота требаат хеликоптери ВЕДНАШ. Не им треба физичко присуство на Заев и министрите, туку ИТНА ПОМОШ!

Коронавирус