четврток, 29. септември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Заев ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ

Зоран Заев денеска ја достави својата кандидатура за претседател на СДСМ.

-Пред членовите на партијата излегувам сo Програма: Нова политика – СДСМ прв во промените!
Ја барам поддршка за нов мандат како претседател, на првите директни внатрепартиски избори што ќе се одржат на 21 март. Доколку ја добијам довербата, со мојот нов мандат, најавувам досега најголема политичка акција за промена на начинот на функционирање и менталитетот на политичките партии во нашата земја, почнувајќи токму од СДСМ. Нова политика – Пролетна офанзива за нов пресврт во политичкото делување на #СДСМ и Република Северна Македонија, пишува Заев на Фејсбук.

Најнови вести

Коронавирус