недела, 8. декември 2019. Вести денес: 0
home Вести

Заев: Имињата на новите министри во недела попладне ќе ги доставам до Собранието

Заев: Имињата на новите министри во недела попладне ќе ги доставам до Собранието

Премиерот Зоран Заев изјави дека имињата на новите министри во Собранието ќе бидат доставени во недела попладне.

Тој не ги потврди или пак не ги одби информациите за новиот министер за култура, Хисни Исмаили, како избран од партија на Африм Гаши, Алтернатива.

Алсат, од друга страна дознава дека ДУИ ќе го предложи Насер Нуредини за министер за екологија и Садула Дураку за министер на Министерството за политички систем.