понеделник, 8. март 2021. Вести денес: 170
home Вести

Заев и Спасовски го полнат празниот буџет: Масовни казни во Штип, Кочани и Скопје

Заев и Спасовски го полнат празниот буџет: Масовни казни во Штип, Кочани и Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.01.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само на територијата на град Скопје изречени се вкупно 179 мерки, од кои 29 за управување со брзина поголема од дозволената, 23 мерки за возење без возачка дозвола, 6 за нерегистрирани и технички неисправни возила, 7 санкции за управување под дејство на алкохол, 14 за поминување на затворен семафор (црвено светло) и 11 мерки за користење на мобилен телефон.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.

Коронавирус