сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 113
home Вести

Заев и Мицкоски кај Пендаровски не постигнаа договор за датумот за изборите

Заев и Мицкоски кај Пендаровски не постигнаа договор за датумот за изборите

На покана на претседателот Стево Пендаровски, вечерва во „Вила Водно“ се одржа средба со лидерите на СДСМ, Зоран Заев и на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

На средбата се разговараше за различни аспекти на изборниот процес, при што и двете страни понудија аргументи во прилог на нивните позиции. На средбата не беше постигнат договор за одредување датум за предвремените парламентарни избори, информираат од прес-службата на претседателот Пендаровски.

Двајцата лидери се договорија да ја продолжат комуникацијата меѓу себе.

Најнови вести

Локални избори 2021