понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 151
home Вести

Заев и Димитров на „иста линија“ за промена на името- цел ден се сликаат откако Грците ги (и)скараа

Заев и Димитров на „иста линија“ за промена на името- цел ден се сликаат откако Грците ги (и)скараа

Премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров, заедо со своите партнерки денеска се релаксираа со Струмица.

Од дружењето се објавија фотографии на Фејбук профилот на премиерот, само ден откако грчките медиуми објавија дека меѓу Заев и Димитров има разлики во однос на прашањето за спорот со соседна Грција и дека се нарушени нивните меѓусебни односи.

„На иста линија“, се наведува во коментарот објавен над фотографиите.

Најнови вести

Коронавирус