понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 126
home Вести

Заев и Царовска во работна посета на Штип

Заев и Царовска во работна посета на Штип

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев и министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска денеска ќе престојуваат во работна посета на Штип.

Во рамки на посетаа премиерот Заев, министерката Царовска и градоначалникот на општина Штип, Благој Бочварски ќе имаат работна средба со работодавачи и претставници на бизнис секторот од штипскиот регион.

Коронавирус