вторник, 14. јули 2020. Вести денес: 51
home Вести

Заев и Царовска во посета на Подгорица

Заев и Царовска во посета на Подгорица

Претседателот на Владата, Зоран Заев, придружуван од министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, денеска е во работна посета на Подгорица, соопшти владината прес-служба.

Предвидено е, утрово, премиерот Заев да има билатерална средба со неговиот колега, црногорскиот премиер Душко Марковиќ.

Премиерот Заев е поканет и ќе присуствува и на Конгресот на ДПС на Црна Гора, каде ќе има кусо обраќање.