петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Вести

Заев и Бесими ја одложија прес-конференцијата за економските мерки

Заев и Бесими ја одложија прес-конференцијата за економските мерки

Премиерот Зоран Заев Заев и министерот за финансии Фатмир Бесими денес во 11 часот требаше да одржат прес-конференција за збирниот ефект од четирите пакети економски мерки.

Од Владата информираат дека прес-конференцијата на Заев и Бесими се одложува, а за терминот дополнително ќе информираат.

Локални избори 2021