среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 0
home Вести

Заев: Ги остваривме стратешките цели на државата и целосно го заштитивме идентитетот

Заев: Ги остваривме стратешките цели на државата и целосно го заштитивме идентитетот

Ги остваривме стратешките цели на државата и целосно го заштитивме идентитетот, ги зачувавме државните и национални интереси.

Македонскиот јазик, македонскиот идентитет, македонската посебност денеска се признаени од сите. Од ЕУ, од НАТО, од целиот свет.

На 15 јули граѓаните ќе одберат да продолжиме на прав пат кон ЕУ и НАТО и нема да дозволат враќање на изолацијата и обнова на режимот. #Можеме

Коронавирус