петок, 3. јули 2020. Вести денес: 194
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

Во живо

Мицкоски на средби со граѓаните на Бутел

home Вести

Заев: Газдите не се криви за „плата на рака“ вината е кај работниците

Заев: Газдите не се криви за „плата на рака“ вината е кај работниците

Според премиерот Зоран Заев сопствениците на компаниите не се виновни за зимањето на дел од платата во плик.

Како што изјави вечерва премиерот од студиото на МРТ, газдите ги покривале сите трошоци кон државата, а со вишокот на пари можеле да прават што сакаат па дури и да ги запалат.

Тој не гледа никаков проблем доколку сопствениците на компаниите решат дел од тие пари да го дадат на работниците во плик, а за функционирањето на оваа пракса, според премиерот, виновни биле работниците.

Парламентарни избори 2020