недела, 4. декември 2022. Вести денес: 33
home Вести

Заев: ФФМ треба да го промени името според договорот од Преспа

Заев: ФФМ треба да го промени името според договорот од Преспа

Премиерот Зоран Заев во вечерашното интервју во „Топ Тема“ на телевизија Телма изјави дека Фудбалската федерација на Македонија треба да го промени своето име според „Преспанскиот договор“.

Според него, Куќата на фудбалот примила пари од Агенцијата за млади и спорт на име на младинските репрезентации, па затоа ФФМ мора да ги почитува уставот и законите во државата и да го промени името, вели Заев.

Коронавирус